Tedaviler

Mide Botoksu

BİMODAL MİDE BOTOKSU

Bimodal Mide Botoksu, midenin belli bölgelerine endoskopik yöntemle “Botulinum Toksin” enjekte edilerek yapılan kilo verme yöntemidir.

Meme Kanseri

MEME KANSERİ

Meme kanseri, meme dokusunu oluşturan hücrelerin değişikliklere ve kontrolsüz çoğalmaya maruz kaldığında ortaya çıkan tümörün neden olduğu bir hastalıktır.

Safra Kesesi

SAFRA KESESİ TAŞI

Safra Kesesi hastalığının ve komplikasyonlarının tedavisinde çeşitli yöntemler kullanılır. En yaygın yöntem laparoskopik cerrahidir.

Tiroid Guatr

TİROİD HASTALIKLARI

Tiroid hastalıkları iyi-kötü olmak üzere iki farklı grupta incelenir. Kötü tiroid hastalıkları, tiroid bezindeki hücrelerin kanserinin neden olduğu tiroid kanseri türlerinden oluşur.

Kıl Dönmesi

KIL DÖNMESİ

Kıl Dönmesi (Pilodinal Sinüs) çoğunlukla erkeklerde ve kuyruk sokumu bölgesinde meydana gelen bir cilt rahatsızlığıdır.

Hemoroid

HEMOROİD

Hemoroid (Basur), anal kanaldaki dışkıyı kontrol etmeye yardımcı olan vasküler yapılar olarak da bilinir. Şiştiğinde ya da iltihaplandığında hemoroid memesi haline gelir.

gastroskopi - kolonoskopi

GASTROSKOPİ & KOLONOSKOPİ

Kolonoskopi kalın bağırsak ve rektumu inceleyen endoskopik bir işlemdir. Kolonoskopi sırasında, gerekirse, kalın bağırsaktaki polipler çıkarılabilir veya laboratuarda muayene için doku örnekleri alınabilir.

göbek fıtığı

GÖBEK FITIĞI

Göbek fıtığı, iç organların karın bölgesinden dışa doğru hareketi ile boyut olarak değişen bir çıkıntı olarak tanımlanabilir.

kesi yeri fıtığı

KESİ YERİ FITIĞI

Kesi Yeri Fıtığı, karın bölgesinde ameliyat sonrası gelişen fıtıklardır. Karın ameliyatlarında sonra % 2-10 arasında görülür.

tüp mide ameliyatı (sleeve gastrektomi)

TÜP MİDE AMELİYATI(Sleeve Gastrektomi)

Tüp mide ameliyatı; midenin büyük bir kısmının ameliyat ile kesilerek çıkarılması ve kalan midenin çok daha küçük bir hacme sahip tüp halini almasını sağlayan ameliyattır.

kasık fıtığı

KASIK FITIĞI

Kasık bölgesinde yer alan halka şeklindeki anatomik bir yapının doğuştan açık kalması yada o halkanın veya o bölgedeki kas dokusunun zamanla zayıflaması sonucu oradan bağırsak ya da bağırsak çevresindeki yağ dokusunun dışarı doğru çıkmasıdır

mide balonu

MİDE BALONU

Mide balonu, ameliyatsız ve dikişsiz olarak mideye endoskopik yöntemle yerleştirilen ve midede yer kaplayarak erken doymayı ve diyete uymayı kolaylaştıran balondur.

anal fissür

ANAL FİSSÜR

Halk arasında makat çatlağı veya makat yırtığı isimleri ile bilinen durumdur. Şiddetli makat ağrısı ve pembe renkli kanama en sık bulgulardır. Tuvalete gitmek hastalar için ızdırap halini alır.