Dil Seçiniz

Kontrollü Zayıflama Sürecinde Midemiz Küçülür mü?

Kontrollü zayıflama sürecinde doğru adımların atılması ile midenin küçülmesi mümkün olabilir. Birçok kişi kilo verebilmek için mide küçültme ameliyatı seçeneğini değerlendirirken bunun için farklı teknikler de kullanılabilir. Kontrollü zayıflama sürecinde kişiler düzenli bir beslenme programı uygularken aynı zamanda bu programı spor ile destekleyerek daha hızlı sonuç alabilirler. Bu sayede mide daha az yemek ile doymaya alışacağı için doğal olarak zaman için küçülecektir. Bu sayede mide küçültme ameliyatına gerek kalmadan sağlıklı ve düzenli bir şekilde kilo vermek herkes için mümkün olabilir.

Kontrollü Zayıflama Süreci Nedir?

Kontrollü zayıflama süreci genellikle cerrahi operasyonlara gerek kalmadan sağlıklı bir şekilde kilo vermeyi mümkün kılan bir süreçtir. Bu dönemde kişiler hem sağlıklı hem de düzenli bir şekilde kilo verebilmek için beslenme, uyku, spor ve buna benzer konularda belli bir düzen oturturlar. Disiplinli bir şekilde uygulanan diyet programı, taviz verilmeyen bir uyku düzeni ve bunun yanında kilo kaybını hızlandıracak spor uygulamaları kontrollü zayıflama sürecinin en önemli aşamalarıdır. Süreç boyunca bu şekilde hareket edildiği takdirde kilo vermek tahmin edilenden çok daha kolay ve aynı zamanda çok daha hızlı olacaktır.

Bilgi Al

  Kontrollü Zayıflama Süreci Nasıl İlerler?

  Kontrollü zayıflama süreci hakkında bilgileri olan kişiler bu sürecin büyük bir disiplin ve aynı zamanda bağlılık gerektirdiğini de bilirler. Her ne kadar uzun ve zorlu bir süreç olsa da yine de gereğini yapan kişiler için sonuç tam olarak istendiği gibi olacaktır. Bu sürecin şu şekilde ilerlemesi ile amaca ulaşmak çok daha kolay olabilir;

  • Düzenli egzersiz yapılmalı
  • Kahvaltı alışkanlığı kazanılmalı
  • Gün içinde yeteri kadar su tüketilmeli
  • Günlük tüketilecek öğün miktarları önceden planlanmalı
  • Porsiyon kontrolü alışkanlığı kazanılmalı
  • Uyku düzeninden taviz verilmemeli
  • Düzenli aralıklar ile doktor kontrolünden geçilmeli

   

  Kontrollü Zayıflamada Diyetisyen Desteği

  Kontrollü zayıflama sürecinden daha hızlı sonuç almak ve doğru adımlar atmak için diyetisyen desteği almak en doğru seçenek olabilir. Yapılacak analizler ile kişiye özel diyet programları hazırlanabilir ve aynı zamanda kilo durumları da düzenli olarak takip edilebilir. Diyetisyenler kilo vermek isteyen kişiler için yaptıkları işlemler ile hem bilinçli hem de sağlıklı bir şekilde kilo vermelerine yardımcı olabilirler.

  Kontrollü Zayıflamada Diyetisyen Desteğine Ek Operasyonel Yöntemler Nelerdir?

  Kontrollü zayıflama sürecinde kilo vermek isteyen kişiler diyetisyen desteğine ek olarak bazı ek yöntemlerden de yardım alabilirler. Bunlar arasında akıllara gelen ilk seçenekler arasında mide balonu, elipse yutulabilir mide balonu, mide botoksu yer alır. Kişiler üzerinde yapılacak analizlerden sonra bu teknikler için uygun olup olmadıkları belirlenebilir. En sağlıklı kilo verme teknikleri hakkında detaylı bilgiler almak istediğinizde dilediğiniz zaman cetinaltunal.com adresinden yardım alabilirsiniz.

  Çetin Altunal Ödül

  Genel Cerrahi Uzmanı Ödülü Sahibi  Doç. Dr. Çetin ALTUNAL‘dan Mide Botoksu, Hemoroid ve Kıl Dönmesi başta olmak üzere tiroid hastalıkları, meme kanseri, safra kesesi hastalıkları, fıtık tedavileri ve bimodal mide botoksu tedavileri için randevu ve detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.

  Direkt iletişime geçmek için;
  Tel : +90 (212) 706 87 97
  Mail : [email protected]

  Yorum Yap

  Hasta Görüşleri

  Doç. Dr. Çetin ALTUNAL

  20.05.1980 tarihinde Ankara’ da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Ankara’ da tamamladı. Lise eğitimi sırasında TÜBİTAK Bilim Olimpiyatları’ nda matematik ve kimya dallarında okulunu temsil etti. Daha sonra Uludağ ve Kırıkkale üniversitelerinde eğitimini tamamlayarak genel cerrahi uzmanı oldu. Eğitim sürecinde üst ve alt GİS endoskopisi (özefagogastroduodenoskopi ve kolonoskopi), laparoskopi (kapalı ameliyat teknikleri), yoğun bakım, yanık ve deney hayvanları gibi konularda ayrıca eğitim aldı. Türk Cerrahi Derneği, Dahili ve Cerrahi Yoğun Bakım Derneği üyelikleri bulunmakta olup, Kırıkkale Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Muş Devlet Hastanesi (zorunlu hizmet), Özel Duygu Hastanesi ve Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi çalıştığı bazı kurumlardır.